A jednak

    Kannika
    Kannika
    Tempter

    Punkty : 1116
    Liczba postów : 230
    Wiek : 26

    A jednak Empty A jednak

    Pisanie by Kannika Pon 26 Sie 2019, 11:51

    Wszystko co tutaj widać jest aktualne. Pewnie zazwyczaj mało co tu będzie, ale jak coś mi przyjdzie do głowy to wstawię.



    1 | Grishaverse



    Nie mam żadnego konkretnego pomysłu. Ale na pewno nie chcę pisać kanonicznymi postaciami. A w każdym razie nie pierwszoplanowymi. Nie podejmę się wchodzenia w mózg Kaza Brekkera i nie sądzę, że ktokolwiek powinien (plus, Kanej 4life).
    Przeczytałam Szóstkę Wron i Królestwo Kanciarzy, więc ketterdamskie klimaty mi nie straszne. Jeśli chodzi o trylogię, to mam za sobą Cień i Kość i jestem w połowie Oblężenia i Nawałnicy. Ale spokojnie mogę pisać w klimatach Drugiej Armii czy coś, bo może i nie skończyłam trylogii, ale mam jakąś tam podstawową wiedzę na temat tego, co się dzieje dalej i jakie jest zakończenie. Uroki zaczynania od środka z duologią SoC/CK.
    Ale bardzo chętnie napisałabym też coś o mniej znanych rejonach grishaversu. Shu Han, Fjerda, Novyi Zem...
    Coś wymyślimy. No i wymagam znajomości uniwersum. Nieważne, czy masz przeczytaną tylko duologię, tylko trylogię, tylko jakąś część... Wszystko powyżej ,,nic" jest akceptowalne.

    2 | There's no way



    Napisałabym coś w miarę lekkiego, w sensie nieskomplikowanego. Może coś pod piosenkę. O dwóch osobach, które od dawna mały się ku sobie, ale z jakichś powodów ciągle się rozmijały. Takie friends to lovers.
    Generalnie mogłabym napisać coś z motywem przewodnim jakiejś piosenki Lauv'a.

    3 | Lovers to enemies to friends to…?



    Dwóch chłopaków, byli razem w liceum, rozstali się, od tej pory raczej źle się wspominają, spotykają się ponownie na studiach, z jednej strony niechęć pozostała, ale z drugiej coś powoli zaczyna iskrzyć.
    Zależy mi na tym, żeby wina za zerwanie leżała po obu stronach. Nie lubię schematów z cyklu „postać A ponosi pełną winę i ugania się za postacią B, a jedyną rolą postaci B jest ciągłe spławianie A”. Napisałam się już tego za dużo w życiu (tak, zawsze szłam na kompromis i byłam A, stąd ta niechęć). Chciałabym, żeby zarówno wina za zerwanie jak i niechęć były obustronne, żeby role w opowiadaniu były wyrównane. Szczegóły tego wszystkiego można obgadać na pw. I chciałam ich trochę przeciągnąć przed tym momentem powrotu do siebie. Kłótnie, przykre słowa, może jakiś hate sex… Generalnie te klimaty.

    Można się ze mną kontaktować przez wiadomości prywatne, a potem przez Discorda. Albo mailowo. Generalnie jakoś się dogadamy.



    Ostatnio zmieniony przez Kannika dnia Czw 18 Cze 2020, 12:00, w całości zmieniany 14 razy
    Kannika
    Kannika
    Tempter

    Punkty : 1116
    Liczba postów : 230
    Wiek : 26

    A jednak Empty Re: A jednak

    Pisanie by Kannika Sob 25 Kwi 2020, 18:21

    Tak, ewidentnie mi się nudzi, więc podbijam jeszcze jednym pomysłem

      Obecny czas to Nie 28 Kwi 2024, 00:07