Ostatnio obejrzany film/serial

    Verde
    Verde
    Prime Daemon

    Punkty : 1744
    Liczba postów : 450
    Wiek : 28

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Verde Pon 11 Lut 2019, 23:29

    Hejo! Ściągając trochę z tematu o książkach, myślę, że podobny z filmami/serialami też by się przydał.

    Zapraszam więc do podzielenia się tym, co ostatnio mieliście okazję obejrzeć oraz wypowiedzenia się, czy polecacie dany tytuł czy lepiej posprzątać w tym czasie pokój ;>

    Ja oglądałam dwa dni temu "Złe wychowanie Cameron Post" i szczerze mogę go polecić! Według mnie bardzo dobry film, tylko ostrzegam, że w trakcie oglądania można się nieźle zdenerwować, widząc głupotę i zamknięty umysł niektórych bohaterów.
    demiurg
    demiurg
    Lost Soul

    Punkty : 287
    Liczba postów : 71
    Skąd : rubieże internetu

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by demiurg Wto 12 Lut 2019, 22:49

    Polar - ciekawa historia (z przymróżeniem oka) o tym co się dzieje z zabójcami na emeryturze. Zwykle przy takich opowieściach zastanawiam się jak to jest możliwe, by główny bohater - zabójca na zlecenie - po tylu latach pracy nadal zachował w sobie tyle wrażliwości. Ot, magia kina.

    Przy okazji mogę polecić w podobnym klimacie nasze rodzime kino Anatomia Zła.
    Blake
    Blake
    Prime Vampire

    Punkty : 17362
    Liczba postów : 2998
    Wiek : 26

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Blake Sro 13 Lut 2019, 22:37

    Byłam dziś na trzeciej części "Planety Singli" i mile się zaskoczyłam. Nie tylko poziom części żartów był naprawdę dobry (w pewnym momencie popłakałam się ze śmiechu), ale było też wiele momentów dramatycznych (i świetnie wygranych). Dla relaksu - jak najbardziej polecam ;>

    Verde, widziałam "Złe wychowanie..." i mnie bardziej śmieszyły te głupie wymysły "terapeutów", niż irytowały :D I jak podobał Ci się ten film, to w podobnym klimacie polecam "Wymazać siebie" ;)
    Verde
    Verde
    Prime Daemon

    Punkty : 1744
    Liczba postów : 450
    Wiek : 28

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Verde Sro 13 Lut 2019, 23:34

    Ja skusiłam się dzisiaj na "Faworytę" i również polecam, estetyczne cudo – piękne zdjęcia i muzyka, momentami absurdalny humor, momentami dramat, no i świetna gra aktorska. Niby prosta historia, ale jednak coś innego, mi się podobało! Może film nie trafi w każdy gust, ale jednak warto zobaczyć c:

    Blake, fakt, były momentami tak wydumane, że aż śmieszne -> Góra lodowa :')
    Film zobaczę, chociaż pewnie znowu się zdenerwuję, bo dziwnym faktem zawsze przeżywam filmy o podobnej tematyce xD
    Blake
    Blake
    Prime Vampire

    Punkty : 17362
    Liczba postów : 2998
    Wiek : 26

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Blake Sob 16 Lut 2019, 21:45

    Dziś byłam w kinie na filmie "Green Book" i gorąco polecam. Historia prosta, ale ciepła i poruszająca. Ameryka, lata 60., wszechobecny rasizm i czarnoskóry pianista podróżujący po stanach ze swoim białym kierowcą. Czy może być coś lepszego? :D
    Blake
    Blake
    Prime Vampire

    Punkty : 17362
    Liczba postów : 2998
    Wiek : 26

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Blake Wto 19 Lut 2019, 22:16

    Drugi post z rzędu... Trochę słabo, ale trudno.
    Byłam dziś na "Vice" i bardzo polecam. Dobry film. Jeśli interesujecie się tym, co się dzieje na świecie, macie jakieś rozeznanie w politycznych układach i lubicie "House of Cards", to na pewno jest to film dla Was :D
    demiurg
    demiurg
    Lost Soul

    Punkty : 287
    Liczba postów : 71
    Skąd : rubieże internetu

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by demiurg Wto 19 Lut 2019, 22:26

    Dobrze, to ja coś napiszę, bo 3 post z rzędu - to by było dopiero słabe ;)

    Kończę właśnie ostatni odcinek 2 sezonu Odpowiednika. Serial świetny. Łączy ze sobą moje ulubione wątki - fantastykę, zaawansowane szpiegostwo, którym nie powstydziły by się filmy o czasach zimnej wojny, spiski i tajemnice. Każdy odcinek odkrywa przed widzem elementy skomplikowanej układanki. Mam nadzieję, że kolejnego sezonu nie nakręcą, bo mogliby to spartolić. Z resztą, gdzieś obiło mi się o wzrok, że serial został anulowany...
    effsie
    effsie
    Minor Vampire

    Punkty : 8010
    Liczba postów : 1603
    Wiek : 30

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by effsie Sro 20 Lut 2019, 21:53

    Blake napisał:Dziś byłam w kinie na filmie "Green Book" i gorąco polecam. Historia prosta, ale ciepła i poruszająca. Ameryka, lata 60., wszechobecny rasizm i czarnoskóry pianista podróżujący po stanach ze swoim białym kierowcą. Czy może być coś lepszego? :D

    No, właśnie – może. Generalnie zgadzam się z tym, że to jest miły i ciepły film, ale odwrócenie schematów (tym razem mamy białego chama i czarnego wykształciucha) to nie jest na pewno wszystko, co można było wyciągnąć z tego filmu. W Green Book pojawia się bardzo ciekawy motyw czarnoskórego artysty, który w latach 60. nie należy do żadnej ze społeczności: ni to do białych (bo rasizm, więc zawsze będzie czarnuchem), ni to do czarnych, bo nie zna ich „losu”. Gdyby na tym motywie oprzeć cały film były zdecydowanie ciekawszy, niż kolejna (miła, bo miła) historia bazująca na utartych schematach i wyświechtanych motywach. Z tym że jest to mój zarzut do tego filmu, który absolutnie nie odbiera produkcji tego, że miło spędzić z nią te dwie godziny.
    Taki dobry film do zobaczenia z mamą, ciepły, fajny, i do zapomnienia. A szkoda, bo mógł być czymś więcej.



    demiurg
    demiurg
    Lost Soul

    Punkty : 287
    Liczba postów : 71
    Skąd : rubieże internetu

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by demiurg Sro 20 Lut 2019, 22:40

    Blake napisał:Byłam dziś na trzeciej części "Planety Singli" i mile się zaskoczyłam. Nie tylko poziom części żartów był naprawdę dobry (w pewnym momencie popłakałam się ze śmiechu), ale było też wiele momentów dramatycznych (i świetnie wygranych). Dla relaksu - jak najbardziej polecam ;>


    Jestem świeżo po seansie i się zastanawiam gdzie się podział jego romantyczno-komediowy klimat.
    Tak mnie "zainteresował", że zwracałem uwagę na takie pierdoły jak różne blahy przed wyruszeniem na Mazury i całkowicie inne po dotarciu na miejsce...jej obrączka w trakcie ceremonii na innym palcu innej ręki niż w kolejnej scenie.... czyli nawet muza jakaś taka nijaka... I nawet Marcel stracił pazur... wątki poboczne. W ogóle tam były? A szkoda. Zapowiadało się na nie najgorszą część...
    Blake
    Blake
    Prime Vampire

    Punkty : 17362
    Liczba postów : 2998
    Wiek : 26

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Blake Sro 20 Lut 2019, 22:46

    demiurg napisał:
    Jestem świeżo po seansie i się zastanawiam gdzie się podział jego romantyczno-komediowy klimat.
    Tak mnie "zainteresował", że zwracałem uwagę na takie pierdoły jak różne blahy przed wyruszeniem na Mazury i całkowicie inne po dotarciu na miejsce...jej obrączka w trakcie ceremonii na innym palcu innej ręki niż w kolejnej scenie.... czyli nawet muza jakaś taka nijaka... I nawet Marcel stracił pazur... wątki poboczne. W ogóle tam były? A szkoda. Zapowiadało się na nie najgorszą część...

    Byliśmy na tym samym filmie? xD
    Ta część faktycznie odeszła od klimatów romantycznych (co po koszmarnej drugiej części na dobre im wyszło), ale jak dla mnie była spoko komedią. Było kilka fajnych żartów, kilka żenujących, ale udawałam, że nie zauważyłam... I właściwie wątków pobocznych było sporo, a przy tym 10 razy lepiej przedstawione niż w drugiej części. I dużo tam było dramatu w wątkach pobocznych... :P
    A na te wszystkie szczegóły nie zwróciłam uwagi, punkt dla Ciebie!
    demiurg
    demiurg
    Lost Soul

    Punkty : 287
    Liczba postów : 71
    Skąd : rubieże internetu

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by demiurg Sro 20 Lut 2019, 22:56

    Blake napisał:
    Byliśmy na tym samym filmie? xD
    Ta część faktycznie odeszła od klimatów romantycznych (co po koszmarnej drugiej części na dobre im wyszło), ale jak dla mnie była spoko komedią. Było kilka fajnych żartów, kilka żenujących, ale udawałam, że nie zauważyłam... I właściwie wątków pobocznych było sporo, a przy tym 10 razy lepiej przedstawione niż w drugiej części. I dużo tam było dramatu w wątkach pobocznych... :P
    A na te wszystkie szczegóły nie zwróciłam uwagi, punkt dla Ciebie!
    Zaczynam się zastanawiać ;)
    Zdecydowanie to był odgrzewany kotlet. Który na dodatek więcej miał z dramatu i obyczajówki niż z gatunków, które chciał udawać...
    effsie
    effsie
    Minor Vampire

    Punkty : 8010
    Liczba postów : 1603
    Wiek : 30

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by effsie Wto 26 Lut 2019, 21:35

    Widziałam Faworytę kilka dni temu, podobała mi się bardzo, bardzo, nie dziwię się, że Książę chce po niej pisać takie fabuły <3 Olivia była boska, a do tego uwielbiam jak ten film powoli odkrywa przed nami kolejne karty i sprawia, że zmieniamy opinie co do bohaterek. Cudo!
    Ale tak naprawdę piszę tylko po to, by zwrócić Waszą uwagę na to serce, patrzcie państwo, co Anabelle zrobiła
    Ostatnio obejrzany film/serial  2037729224 Ostatnio obejrzany film/serial  2037729224 Ostatnio obejrzany film/serial  2037729224 Ostatnio obejrzany film/serial  2037729224 Ostatnio obejrzany film/serial  2037729224 Ostatnio obejrzany film/serial  2037729224 Ostatnio obejrzany film/serial  2037729224 Ostatnio obejrzany film/serial  2037729224



    annam
    annam
    Innocent Creature

    Punkty : 2
    Liczba postów : 2
    Skąd : Warszawa
    Wiek : 30

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by annam Wto 05 Mar 2019, 08:39

    Naruto, uwielbiam. O dziwo nawet po długim czasie chętnie do tego wracam:P Uwielbiam oglądać kreskówki również.
    Blake
    Blake
    Prime Vampire

    Punkty : 17362
    Liczba postów : 2998
    Wiek : 26

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Blake Nie 19 Maj 2019, 00:06

    Widziałam dziś "The Square" - szwedzki film opowiadający o perypetiach dyrektura muzeum sztuki współczesnej. Nie tylko świetna analiza tego, co dzieje się wokół sztuki współczesnej i tego dosyć zamkniętego środowiska, ale również bardzo trafne spostrzeżenia na temat społeczeństwa szwedzkiego i granicy tolerancji. Naprawdę dobry film :D
    Verde
    Verde
    Prime Daemon

    Punkty : 1744
    Liczba postów : 450
    Wiek : 28

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Verde Wto 09 Lip 2019, 12:52

    Dwa dni temu byłam na "Midsommar" i polecam! Jeden z dziwniejszych filmów jaki miałam okazję wiedzieć w ostatnim czasie, ale w tym pozytywnym sensie. Idealnie dopasowana muzyka, piękne zdjęcia i chociaż akcja rozwija się dość wolno, ani przez chwilę się nie nudziłam. Film nie podejdzie pewnie każdemu, bo jeden kolega po obejrzeniu stwierdził, że zmarnował dwadzieścia złotych na bilet XD Ja byłam zadowolona, bo film wizualnie mnie zachwycił.
    Apelok
    Apelok
    Innocent Creature

    Punkty : 3
    Liczba postów : 3
    Skąd : Warszaw
    Wiek : 25

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Apelok Pon 07 Paź 2019, 12:46

    Niedawno oglądałem ostatni sezon Nie z tego świata, po prostu świetnie, ostatnie sezony nie są tak fajne jak pierwszy, ale wciąż nic. Jensen Ackles jest po prostu najlepszy;)
    effsie
    effsie
    Minor Vampire

    Punkty : 8010
    Liczba postów : 1603
    Wiek : 30

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by effsie Sro 09 Paź 2019, 09:49

    Wczoraj widziałam Jokera i przyłączam się do ogólnych zachwytów nad tą produkcją. Ta przepiękna – choć to słowo w odniesieniu do tego filmu leży gdzieś na skraju moralności – opowieść o upadku człowieka, o świecie, który go otacza pozwala wejść w głowę tego może i komiksowego złoczyńcy, ale jak najbardziej realnej wizji zdarzeń. Gorrrąco polecam, według mnie jedna z lepszych produkcji ostatnich miesięcy.



    Blue
    Blue
    Tempter

    Punkty : 1352
    Liczba postów : 279
    Skąd : Morze takie piękne

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Blue Pon 11 Maj 2020, 20:49

    Kilka dni temu widziałam dwa filmy i oba właściwie są godne polecenia.

    1. The Crying Game

    Główny bohater, członek IRA wraz z grupą towarzyszy przyczynia się do porwania i ostatecznie doprowadza do śmierci brytyjskiego żołnierza. W czasie negocjacji z brytyjską armią ma jednak czas, by w politycznym przeciwnikiem porozmawiać, wymienić się poglądami, krótką historią życia, a przede wszystkim pozwolić mu opowiedzieć o miłości do Dill. Krótko przed śmiercią nasz Brytyjczyk prosi, by Fergus przekazał jego ukochanej, że w chwili śmierci myślał o niej.


    Nie mogę zdradzić, co dzieje się dalej, bo wielu zapewne zaszlachtowałoby mnie za spojlerowanie, zapewniam jednak że plot twist tej historii każdemu na tym forum przypadnie do gustu.
    I choć główna bohaterka nie jest kimś kogo potrafiłabym szczególnie lubić, postaci zbudowane są tu świetnie, emocje wprost wypływają z aktorów, a ja osobiście gapiłam się w ekran i mimo sprzecznych uczuć, trzymałam kciuki za holerny happy end.

    2. Donnie Darko.

    OMG. Co to jest za film.
    Zmagający się z zaburzeniami, co do których nie mamy pewnych informacji chłopak, przeżywa wypadek. W jego dom uderza silnik samolotu. Cudownie nikomu w jego domu nie dzieje się nic złego, tej nocy jednak chłopak rozpoczyna nową znajomość. Znajomość z Frankiem, człowiekiem w przerażającym kostiumie królika, który oznajmia mu dokładną datę i godzinę jego śmierci.

    Jeden z lepszych filmów z kategorii dziwne, jakie w życiu widziałam. A widziałam ich dużo.
    Moim zdaniem 9/10


    3. Dorzucę coś, co widziałam już dawno, ale pozostaje na wieki w moim zbiorze na prawdę dobrych filmów. Tideland, po polsku Kraina Traw. Jeśli nie znasz Gilliama, to jest film od którego powinieneś zacząć tę znajomość.
    Poznajemy tutaj dziewczynkę, której matka zamiast być matką, oddaje się narkotykom. W tym czasie główna bohaterka zmaga się z trudami życia, kreując własny świat, lub po prostu ten realny widząc przez pryzmat swoich przejść oraz niesamowitej wyobraźni.
    Nie jest to film lekki i przyjemny, nie jest jednak też jakimś powalającym obciążeniem dla umysłu. Nie mamy przegiętego patosu, mamy dziecko, które zmaga się z rzeczywistością. Odrobina surrealizmu, moim zdaniem dużo ładniejszy obraz narkotykowych historii niż klasyki w stylu Trainspotting czy Requiem for a Dream. Nie umniejszając tym tytułom.

    <3
    Blake
    Blake
    Prime Vampire

    Punkty : 17362
    Liczba postów : 2998
    Wiek : 26

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Blake Pon 08 Cze 2020, 00:33

    Ostatnio widziałam dwa filmy dokumentalne (choć w przypadku pierwszego słowo "dokument" to za dużo) i uznałam, że warto je polecić, bo może ktoś nie widział, albo nawet o nich nie słyszał.
    Pierwszym z nich jest "Wyjście przez sklep z pamiątkami" Banksy'ego. Świetny film. Wszystko to, co dzieje się w świecie wykreowanym przez artystę i poza nim, samo to, jakie oddziaływanie miał ten film na rzeczywistość... Niesamowite. Bardzo polecam.
    Drugim jest "Kurt Cobain: życie bez cenzury". Bardzo ciekawa zabawa animacją i prace Cobaina, które do tej pory nie były publikowane. Moje pozytywne zaskoczenie :D
    Verde
    Verde
    Prime Daemon

    Punkty : 1744
    Liczba postów : 450
    Wiek : 28

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Verde Wto 14 Wrz 2021, 19:35

    Dobra, poza mną muszą tu być osoby, które oglądały w gimnazjum "The L Word"? I teraz, pchnięte nostalgią oglądają "The L Word: Generation Q", nie mogę być jedyna, prawda? XD
    Właśnie oglądam drugi sezon, jeszcze wychodzi i jest całkiem spoko. Co prawda niczego nie urywa, ale przyjemnie się to ogląda.
    Koss Moss
    Koss Moss
    Minor Vampire

    Punkty : 11735
    Liczba postów : 2431
    Skąd : z Kosmosu
    Wiek : 105

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Koss Moss Wto 14 Wrz 2021, 19:40

    Verde napisał:Dobra, poza mną muszą tu być osoby, które oglądały w gimnazjum "The L Word"? I teraz, pchnięte nostalgią oglądają "The L Word: Generation Q", nie mogę być jedyna, prawda? XD
    Właśnie oglądam drugi sezon, jeszcze wychodzi i jest całkiem spoko. Co prawda niczego nie urywa, ale przyjemnie się to ogląda.

    Obejrzałabym, ale jeśli niczego nie urywa, to chyba nie mam czasu ;(
    Choć np. oglądałam kiedyś Queer as Folk z przyjemnością. Kojarzysz? Porównywalne są?
    Verde
    Verde
    Prime Daemon

    Punkty : 1744
    Liczba postów : 450
    Wiek : 28

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Verde Wto 14 Wrz 2021, 20:13

    Koss Moss napisał:Obejrzałabym, ale jeśli niczego nie urywa, to chyba nie mam czasu ;(
    Choć np. oglądałam kiedyś Queer as Folk z przyjemnością. Kojarzysz? Porównywalne są?

    Oczywiście, że kojarzę! Oglądałam to, ale niestety nigdy nie udało mi się tego skończyć. Czy porównywalne? Myślę, że nie. "TLW: Generation Q" co prawda porusza inne tematy niż te starsze produkcje, ale jednak nadal jest to po prostu lekki i przyjemny serial, miły dla oka bo "nowy". Jeśli miałabym polecić coś z głównym wątkiem LGBTQ+, to "Pose" mnie zachwycił ;>
    Koss Moss
    Koss Moss
    Minor Vampire

    Punkty : 11735
    Liczba postów : 2431
    Skąd : z Kosmosu
    Wiek : 105

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Koss Moss Pon 20 Wrz 2021, 09:46

    Verde napisał:Oczywiście, że kojarzę! Oglądałam to, ale niestety nigdy nie udało mi się tego skończyć.

    Ja też miałam jakiś tam problem z późniejszymi odcinkami QaF, ostatecznie dokończyłam go chyba po 2 latach przerwy (i nadal nie jestem pewna, czy było warto). Ale początek był cudowny. Tylko aktora Justina (tak on się zwał?) zmieniłabym, bo te późniejsze sceny na zasadzie "patrzcie, jestem następcą najseksowniejszego faceta w klubie" nie były dla mnie zbyt wiarygodne :"D

    Verde napisał:Jeśli miałabym polecić coś z głównym wątkiem LGBTQ+, to "Pose" mnie zachwycił ;>

    Pose dodaję w takim razie do mojej listy zaraz po TWD, które skończę jakoś tak w najbliższym stuleciu ;>
    Verde
    Verde
    Prime Daemon

    Punkty : 1744
    Liczba postów : 450
    Wiek : 28

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Verde Pon 20 Wrz 2021, 20:00

    Koss Moss napisał:Pose dodaję w takim razie do mojej listy zaraz po TWD, które skończę jakoś tak w najbliższym stuleciu ;>

    TWD <3 Wierzę, sama oglądam to chyba od liceum i tak, też jeszcze tego nie skończyłam XD

    Sponsored content

    Ostatnio obejrzany film/serial  Empty Re: Ostatnio obejrzany film/serial

    Pisanie by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Obecny czas to Pią 26 Kwi 2024, 20:08