Jackalope

    Jackalope
    Jackalope
    Innocent Creature

    Punkty : 21
    Liczba postów : 5
    31102021

    Jackalope Empty Jackalope

    Pisanie by Jackalope

    Jackalope

    O mnie: Funkcjonuję dzięki chłodnemu podmuchowi logiki, zamrażającym niewygodną dla mnie emocjonalność. W prawdziwej iluzji stabilności próbuję nieubłaganie trwać w jednym miejscu, każdą nowość i zmianę przyjmując niczym płatki śniegu, w swoim tempie i bez pośpiechu akumulując to, czego nie zdąży zdmuchnąć wiatr zmian ani roztopić słońce cudzych emocji. Przyjmuję najprzeróżniejsze kształty i, o wiele łatwiej niż wskazywałyby na to moje chęci, daję się formować otoczeniu. Jeden cieplejszy podmuch jest w stanie mnie zmienić, jeden cieplejszy sezon jest w stanie mnie złamać, a jeśli zniknę, jeśli rozpłynę się w nicość przez ciepło bliskości, będę potrzebować dużo czasu w niezmąconej spiekotą oczekiwań samotności, aby powrócić do poprzedniej postaci.


    W fabułach lubię: książkowe, filmowe i serialowe odbitki dopasowane do osobistych preferencji; pełne możliwości uniwersum; klisze i klasykę gatunku, ale też niestandardowe podejście, które zmusi mnie do wyjrzenia poza moje sztywne ramy; emocjonalny i duchowy rozwój postaci; dokładnie rozrysowaną dynamikę postaci w punkcie początkowym; luźno określony, o ile w ogóle zaistniały, cel; wymuszanie na postaciach przezwyciężanie coraz większych trudności, stawianie ich w sytuacji pozornie bez wyjścia oraz wynagrodzenie im wszelakiego cierpienia w słodko-gorzkim zakończeniu.


    Od współautora oczekuję: wyraźnego oddzielenia postaci od autora, w tym ograniczenie nawet wieloakapitowych konwersacji do kwestii technicznych, warsztatowych i fabularnych rozgrywanych sesji, z pominięciem prób budowania jakichkolwiek osobistych relacji; dojrzałej komunikacji opartej na konkretach i dążeniu do wzajemnego zrozumienia w przypadku jakichkolwiek uwag, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, dotyczących wymyślonych przeze mnie rozwiązań fabularnych, błędnie użytych sformułowań, pogwałcenia zasad ortografii, interpunkcji lub fizyki uniwersum; umiejętności szczerej oceny pomysłów i preferowanych stylów pisarskich oraz gotowości do uśmiercenia niewypału w zarodku.


    W fabułach nie lubię: wymogu pisania sztucznie długich, wodolejnych postów - nie każdy temat to rzeka; ignorowania chronologii kolejnych akcji i toczenia w jednym wątku kilku fabuł równocześnie, każdą w kolejnym akapicie posta; postaci wszechwiedzących bez fabularnego uzasadnienia reagujących w myślach lub czynach na przemyślenia drugiej postaci, a co za tym idzie też postaci składających się wyłącznie z przemyśleń, na które zgodnie z moją logiką gry nie mam jak reagować; kierowania moją postacią za mnie bez uprzednich ustaleń, w szczególności wykorzystywania czasowników w aspekcie dokonanym do opisu kilku czynności następujących po sobie podczas bardzo dynamicznych scen - jeśli jedna postać walczy, druga z reguły nie staje się nieruchomym posągiem na dziesięć sekund; dwóch różnych typów narracji w jednej fabule - nie mam jednak nic przeciwko wyzwaniom pisarskim zmuszającym mnie do opuszczenia mojej strefy komfortu szkolnej narracji trzecioosobowej; obrazowych opisów przemocy i seksu; normalizowania toksycznych relacji i zachowań.


    Opatrzność Boża lubi ten post!

    Share this post on: reddit

    Opatrzność Boża

    Pisanie Nie 31 Paź 2021, 21:32 by Opatrzność Boża

    Witaj i baw się dobrze, a w razie jakichkolwiek problemów – pisz śmiało! Jackalope 2037729224

      Obecny czas to Czw 28 Mar 2024, 15:03