Zdejmij swoją maskę.

    Leraje
    Leraje
    Lost Soul

    Punkty : 243
    Liczba postów : 51
    11032021

    Zdejmij swoją maskę.  Empty Zdejmij swoją maskę.

    Pisanie by Leraje

    [...] idę o zakład, że ze skrzydłami
    moglibyśmy wypróbować bardzo ciekawe pozycje.


    „We know what are, but not what we may be.”

    Nie potrafię przedstawić siebie jako interesującej osoby, bo nie uważam siebie za kogoś interesującego. Jestem tylko kolejnym szarym człowiekiem, który stara się jakoś sobie radzić w morzu codzienności, a przy tym nie popadać w dogłębną rutynę.
    Studiuję sinologię...  a raczej próbuję realizować dziecięce marzenie, które dawno zginęło gdzieś przykryte przez gorzką dorosłość. Nie potrzebuje przy tym zbyt wiele do szczęścia. Wystarczy kubek mocnej kawy z nadprogramową ilością cukru (z dwojga złego może być także whisky) i coś dobrego do poczytania. Bo czytać lubię. Uwielbiam prawie tak samo jak pisać. Na przykład o skrzydłach. Bo kto choć raz nie marzył o posiadaniu skrzydeł? Nieważne co by z tymi skrzydłami robił. Każdy z nas chciałby mieć skrzydła. Tylko ten szary człowiek nie chciałby ich mieć.


    Nie czuję się wybredny jeżeli chodzi o gatunek, w gwoli ścisłości, pewnie podjąłbym się napisania wszystkiego czego grzeszna dusza zapragnie. Uwielbiam fantastykę, nie mniej od ciężkich dramatów, dreszczowców i zawiłych kryminałów. Nie odrzucę wątków post-apokaliptycznych i sci-fi. Zdarza mi się mieć nastrój na soft romanse i komedie (aj owszem, zdarza).
    Lubię skomplikowane relacje między postaciami. Nienawiść popartą pożądaniem, smutek gaszony przez chwilę radości, karuzelę nieszczęść i emocji. Lubię wiedzieć, co dana postać w obecnej chwili czuje, co myśli, czym się kieruje.
    Wszelakie "trudne tematy": zakazane związki, kazirodztwo, duża różnica wieku, omegaverse, sado-maso.
    Nie mam nic przeciwko dziejącej się krzywdzie, kropli potu na czole, cieknącym łzom i rozlewu krwi. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Nie toleruję zabijania postaci.


    Poczucia estetyki. Poprawnej polszczyzny, umiejętnego operowanie słownictwem, używania przymiotników i przysłówków. Barwnych opisów, treściwych dialogów.
    Niebanalnych postaci o złożonym charakterze, przeżyciach emocjonalnych. Chcę bohatera rozwijającego się z biegiem czasu, kształtującego, kreowanego przez wątek. Nie podanego idealnie wypieczonego na tacy.
    Oczekuję zaangażowania przy wspólnej twórczości. Zalążka własnego pomysłu. Kreatywności, kreatywności. I jeszcze raz kreatywności. Nie lubię skazywać się na myślenie za dwoje.
    Komunikatywności i jasno przekazywanych informacji. Chciałbym znać twoje zdanie, twoje wątpliwości a także twój brak czasu, chęci i niemożności odpisania. Wystarczy jedna, krótka wiadomość aby mógł spać spokojnie.
    Jeżeli coś mnie wciągnie, potrafię bardzo łatwo i szybko przywiązać się do wątku, do postaci. Pozwól mi się nakręcać, cieszyć. Nie zmuszaj mnie do strzelania sobie samemu w kolano. Dwa razy zastanów się, czy nie zakończysz wszystkiego na jednym poście, milionach planów, zapewnień i posmaku niedosytu na ustach.


    Nie przepadam za dosadnym podziałem na role w związku. Postacie zbyt uległe, że aż idzie się rozpłakać lub nie dające się zdominować, bo taki z niego samiec alfa. Preferencje w łóżku to jedno, charakter to drugie.
    Bierności i braku jakiejkolwiek inicjatywy, a także nie popychania akcji na przód. Gdybym potrzebował pisać ze szmacianą lalką, stworzyłbym ją sobie sam.  
    W drugą stronę. Wczuwania się i decydowania za moją postać bez wcześniejszego ustalenia. Wolę abyś zapytał mnie o zdanie niż decydował o wszystkim sam.
    Nieumiejętnego operowania wulgaryzmami i tak zwanego "użycia w nieodpowiednim miejscu i czasie". Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak jedno słowo może skraść urok całemu zdaniu.




    Ostatnio zmieniony przez Leraje dnia Pią 12 Mar 2021, 14:02, w całości zmieniany 1 raz
    Share this post on: reddit

    effsie

    Pisanie Czw 11 Mar 2021, 17:44 by effsie

    Witaj na forum! Abyś znalazł tu swoje skrzydła ;>

      Obecny czas to Czw 28 Mar 2024, 11:47