Boris

  Share
  avatar
  Boris
  Ciekawość

  Punkty : 1
  Liczba postów : 1

  Boris

  Pisanie by Boris on Nie 13 Sty 2019, 12:49

  1. Coś o mnie

  Mam kilka zainteresowań, wśród których wymienić należy kulturę dalekowschodnią (prywatnie zajmuję się Chinami), ciężką muzykę (black/death metal i pokrewne), dobre kino, wartościowe książki (szczególnie te z nurtu Czarnego Romantyzmu, antropologiczne, psychologiczne), teatr, dobry alkohol, kulturę alternatywną. Inspirują mnie takie zjawiska jak teatr Terayamy, estetyka dworów XVII-XVIII wiecznej Francji i polityczna (!) ideologia markiza de Sade, dekadentyzm, okultyzm, turpizm a czysto sentymentalnie nurt Visual Kei.

  Jestem zajętym człowiekiem, może zdarzyć się przestój - oczywiście w granicach przyzwoitości. O dłuższej przerwie postaram się uprzedzić personalnie.

  2. Lubię

  RPG w klimacie fantasy, przy czym najczęściej przejmuję rolę demonów, wampirów, zjaw lub niestandardowych aniołów (archanioł jako brutalny dowódca niebiańskich legionów i tym podobne). Częsty jest element psychopatii - pozwala to moim postaciom stać się bardziej plastycznymi i "ożyć" w kontakcie z innymi.

  3. Oczekuję

  Oczekuję od autora dojrzałego podejścia, lotnej wyobraźni i, co bardzo ważne, tolerancji względem mojego zamiłowania do polityki, strategii, filozoficznych wątków znaczenia dobra i zła (stąd też jeśli prowadzę anioła, może być kawałem złodupca). Mile widziane postaci silne i dojrzałe, lecz potrafiące oddać się pod opiekę.

  4. Nie toleruję

  Monotonii, słodyczy, nadmiernego skupienia na wątkach miłości romantycznej i seksualnych - chyba, że prowadzimy jakąś fabułę opartą na dawnej miłości czy kolejnym wcieleniu kochanków.

  Płaskie i słodkie fabuły porzucam z prędkością światła. Choć prowadzę postaci dominujące, nie lubię gdy obarcza się mnie całą odpowiedzialnością za przebieg historii i gdy druga postać ma słaby charakter. Podoba mi się rozkład sił pół na pół, zwłaszcza w sensie psychologicznym.

  Nie znoszę niechlujstwa w pisaniu. Literówki zdarzają się każdemu, jednak autorom o zdolnościach pisarskich na poziomie dwunastolatka podziękuję od progu.


  5. Wyraża mnie

  Szaleństwo. Choć na marginesie - kawał ze mnie lodowatego drania.

   Obecny czas to Czw 17 Sty 2019, 06:53