Was także dobrze widzieć!

Share
    Gazelle
    Zauroczenie

Punkty : 859
    Liczba postów : 47

Pisanie by Gazelle on Sro 09 Sty 2019, 15:08

O mnie: Lubię pisać, chociaż miałam trochę przerwy od tejże formy spędzania wolnego czasu. Także ostatnio moja pisanina ograniczała się głównie do dyskusji na facebookowych grupach. Interesuję się psychologią, dlatego lubię tworzyć postacie ze skomplikowaną psychiką, które ponadto nie zawsze zachowują się racjonalnie. Mam trochę sarkastyczne poczucie humoru i myślę że to także znajdzie odzwierciedlenie w moich postaciach. Ale, no, nie oczekuję tutaj pisania jakiejś turboambitnej powieści, najbardziej zależy mi na fajnej atmosferze!

Lubię: Najbardziej chyba lubię obyczajówkę. Proza z życia wyjęta, jakieś dramaty może, ale koncentrujące się głównie na postaciach i relacjach między nimi. Mam także słabość do komedii, opowieści historycznych, lekkiego fantasy z niezbyt rozbudowanym światem, soulmate!au i w ogóle różne wymyślne alternatywne światy. Właściwie wszystko zależy od fabuły, jeżeli fabuła mi pasuje to i gatunek ma mniejsze znaczenie.

Oczekuję: Nie chcę być tą osobą, ale...cóż, nie będę ukrywać że zdecydowanie wolę wcielać się w postacie bardziej, hm, pasywne. I nie chodzi mi o taką sztampową uległość, żadne tam ukesiowanie z 90% mang yaoi.
    Dlatego najfajniej by mi się pisało z kimś kto byłby gotowy podjąć się kreacji postaci która byłaby w stanie okiełznać trudny charakter mojego chłopca.
    A poza tym to w sumie nie mam większych wymagań. Wolałabym częstsze odpisy niż raz w tygodniu, ale rozumiem że każdy ma prawo do swojego życia poza jakimś opowiadaniem.

Nie toleruję: Czego nie znoszę? Płytkości! Normalizowania gwałtów, przemocy w związku, w ogóle przedstawiania toksycznych zachowań jako coś w porządku i romantycznego. Bo samo używanie tych motywów w opowiadaniach niekoniecznie jest złe, ale zależy to od tego w jaki sposób się to robi. I ja piję do tego fetyszyzowania w/w zachowań, opisywania ich jako coś romantycznego i fajnego, rzeczy typu "miłość od pierwszego gwałtu" - co jest bezrefleksyjnie stosowane w fandomie yaoi.
    Also nie toleruję homofobii, transfobii, klasizmu, seksizmu, rasizmu etc. I tak jak wyżej - samo użycie jakiś np. homofobicznych postaw w ramach opowiadania nie jest złe, złe natomiast jest na przykład celowe kreowanie postaci w celu wyśmiania danej mniejszości.

Obecny czas to Czw 17 Sty 2019, 06:52