Jakiej jesteś orientacji?

    Poll

    Jakiej jesteś orientacji?

    [ 2 ]
    Jakiej jesteś orientacji?  Empty11%Jakiej jesteś orientacji?  Empty [11%] 
    [ 5 ]
    Jakiej jesteś orientacji?  Empty26%Jakiej jesteś orientacji?  Empty [26%] 
    [ 2 ]
    Jakiej jesteś orientacji?  Empty11%Jakiej jesteś orientacji?  Empty [11%] 
    [ 2 ]
    Jakiej jesteś orientacji?  Empty11%Jakiej jesteś orientacji?  Empty [11%] 
    [ 6 ]
    Jakiej jesteś orientacji?  Empty32%Jakiej jesteś orientacji?  Empty [32%] 
    [ 1 ]
    Jakiej jesteś orientacji?  Empty5%Jakiej jesteś orientacji?  Empty [5%] 
    [ 1 ]
    Jakiej jesteś orientacji?  Empty4%Jakiej jesteś orientacji?  Empty [4%] 

    Wszystkich Głosów: 19
    Verde
    Verde
    Prime Daemon

    Punkty : 1744
    Liczba postów : 450
    Wiek : 27

    Jakiej jesteś orientacji?  Empty Jakiej jesteś orientacji?

    Pisanie by Verde Pon 14 Sty 2019, 19:32

    Podejście drugie!
    Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie oraz, jeśli ktoś ma na ten temat jakieś ciekawe spostrzeżenia, to również do dyskusji! :>


    *Gwoli ścisłości, w tej ankiecie mamy na myśli, że "osobę panseksualną może seksualnie pociągać kobieta, mężczyzna, transseksualista lub człowiek o nieokreślonej płci, czyli... każdy", żeby nie było niejasności co do definicji (oraz narzucania komuś miłości do drzew). ;>
    effsie
    effsie
    Minor Vampire

    Punkty : 8010
    Liczba postów : 1603
    Wiek : 30

    Jakiej jesteś orientacji?  Empty Re: Jakiej jesteś orientacji?

    Pisanie by effsie Sro 16 Sty 2019, 10:57

    https://www.youtube.com/watch?v=wV0vQPE_qyk

    Linkuje powyżej film Ash Hardell, z którym właściwie zgadzam się w stu procentach. Przede wszystkim, bardzo podoba mi się idea postrzegania płciowości, seksualności (i innych rzeczy) jako spektrum, zwłaszcza w postaci koło-wykresu (8:14 w filmie). Co do ankiety powyżej, odnoszę się do dyskusji, która miała miejsce na CB z precyzowaniem opcji, jakie będą w niej zawarte. Około 6:40 w filmie, Echo mówi chyba dokładnie o tym: że postrzega siebie jako pan grey asexual, ale kiedy mówi o tym komuś, w pierwszym odruchu przedstawia się jako asexual, dopiero później precyzując kolejne fakty.
    I, nie wiem, dla mnie właśnie ta sprawa spektrum jest tak istotna i szeroka, że chyba nie potrafię określić swojej orientacji posługując się jedynie tymi krótkimi określeniami i „tabelkami”. Najbliżej byłoby mi chyba do bi/pan, ale chociażby ten slash sprawia, że moje określenie się wymaga dodatkowego wyjaśnienia… co już sprawia, że nie jest właściwie określeniem się. Prawdę mówiąc, chyba najbardziej jestem skłonna do zaznaczenia (z tego powodu) opcji „nie wiem” lub „inna”, ale może później sama skorzystam z diagramu Echo i narysuję w nim siebie ;)



    Valye
    Valye
    Tempter

    Punkty : 1056
    Liczba postów : 255

    Jakiej jesteś orientacji?  Empty Re: Jakiej jesteś orientacji?

    Pisanie by Valye Pią 18 Sty 2019, 16:24

    Swoją drogą, to nawet ciekawe, że bardzo często na tego typu forach spora część osób nie jest heteroseksualna, a przynajmniej na to wychodzi właśnie dzięki takim ankietom, rozmową. Zawsze mnie zastanawiało, czy takie strony homo-tematyczne po prostu przyciągają, czy może to kwestia tolerancji, którą np. tutaj, łatwo znaleźć przez fakt, że większość osób tu pisząca jest obyta z tematem homoseksualność, biseksualności itd. i nikt tu nie będzie z dystansem i wycofaniem podchodzić do tych kwestii. Może to ta swoboda jest taka atrakcyjna? O którą zresztą ciężko w naszym kraju...

    Sponsored content

    Jakiej jesteś orientacji?  Empty Re: Jakiej jesteś orientacji?

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pią 29 Mar 2024, 07:19